Středisko kulturních služeb Svitavy

Kulturní nabídka, květen 2019

04.05.2019 So v 8:15 Krajský přebor rapidu šachu

 

pro děti a mládež (rok narození 2001 a mladší).

Místo konání: Fabrika Svitavy

04.05.2019 So ve 20:00 hod. MAC (Malý divadelní cyklus)

 

Unotrio (Sebranice), Šoulet (Praha), divadlo Buchty a loutky (Praha): Rocky IX, Automat na filmy

Místo konání: divadlo Trám , klub Tyjátr

Vstupné: 110 Kč ,studenti 80 Kč

05.05.2019 Ne v 15:00 hod. Na muzice ve Fabrice aneb Tančíme s dechovkou

 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 80 Kč , 60 Kč senioři

05.05.2019 Ne v 15:00 hod. Divadlo Buchty a loutky: Kocour v botách

 

Žili byli tři bratři a tatínek jim nechal dědictví…


Jedná se o závěrečné představení letošní sezony, kdy proběhne vyhodnocení diváka roku.

Místo konání: divadlo Trám

Vstupné: 80 Kč, rodinné pasy

08.05.2019 St v 19:00 hod. Vandráci

 

Cestopisný večer s Vandráky -  Pavlem Liškou, Honzou Révaiem a Hynkem Bernardem, kteří si usmysleli, že se vydají na motorkách za dobrodružstvím na vlastní pěst, aniž by věděli, co je čeká…
Pořádá agentura Martina  Kapka.

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 300 Kč

09.05.2019 Čt v 19:00 hod. RUDY LINKA - ONE MAN SHOW: OSLAVA

 

 

Přijďte oslavit 30 let svobody na večírek pod taktovkou Rudyho Linky. Jeho jedinečná One Man Show o ničem jiném než o svobodě, humoru a hudbě není. V roce 1980 opustil Rudy ČSSR, aby o několik let později v USA vystudoval Berklee College of Music a poznal s

e s jazzmany jako jsou Jim Hall, John Abercrombie, nebo John Scofield, díky nimž se dopracoval až na úplný vrchol. Když se po Sametové revoluci vrátil, spolu s odstupem, který mu vzdálenost mezi jeho domovem v New Yorku a Prahou nabízí, přivezl do svojí vlasti novou energii dělat věci jinak.


Předprodej vstupenek od 15. dubna v recepci Fabriky a on-line na www.kultura-svitavy.cz

Místo konání: Alternativní klub Tyjátr

Vstupné: 200 Kč předprodej, 250 Kč na místě

17.05.2019 Pá v 19:00 hod. Hana Zagorová a Petr Rezek

 

Koncert pořádá Mamut Agency.

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 690 Kč přízemí, 590 Kč balkón

18.05.2019 So ve 13:30 hod. 16. Setkání harmonikářů a heligonkářů z celé republiky

 

Již tradiční setkání plné muziky, skvělé nálady a známých písní, při kterých si zazpíváte i zatančíte.
Vystoupí harmonikáři a heligonkáři všech generací, nejprve sólově a na závěr všichni společně.

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 80 Kč

20.05.2019 Po v 19:00 hod. Divadlo na Jezerce (Praha) Zdeněk Jirotka: SATURNIN ( Divadelní abonentní cyklus Jaro 2019 )

 

Vítejte v časech, kdy se k sobě lidé chovali slušně.

 

https://www.divadlonajezerce.cz/Uvod

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 400 Kč

22.05.2019 St v 19:00 hod. Jaroslav Svěcený & Václav Mácha

Jaroslav Svěcený je proslulý propagátor houslové hry, jeho koncertní projekty přitahují publikum všech věkových skupin. Doposud natočil mnoho CD s díly světových a českých autorů, ze které obdržel několik zlatých či platinových desek. V roce 1996 mu byla udělena prestižní cena Masarykovy akademie.

Václav Mácha se narodil v roku 1979 v Praze. Ve svých 15 letech se stal nejmladším posluchačem Hudební fakulty AMU ve třídě Ivana Moravce. Po úspěšném absolvování pražské akademie studoval u Karl-Heinze Kammerlinga na Hochschule für Musik und Theater v Hannoveru, kde absolvoval v roce 2001 a poté zde u stejného pedagoga pokračoval v postgraduálním studiu sólového klavíru.
S úspěchem se pravidelně účastní mezinárodních soutěží. Uskutečnil celou řadu celovečerních recitálů v největších koncertních sálech v Praze i dalších městech republiky (již ve svých15 letech měl samostatný recitál v Dvořákově síni pražského Rudolfina), v celé řadě evropských měst a opakovaně v USA, v Kanadě, v Mexiku, v Turecku a Asii. Vystupoval s Českou filharmonií, BBC Symphony Orchetra, Pražskou komorní filharmonií, Filharmonií Brno, Sukovým komorním orchestrem, Českým komorním orchestrem, Filharmonií Hradec Králové, s významnými dirigenty (Bělohlávek, Kukal, Turnovský, Eliška, Koutník, Eiji Oue, Naoshi Takahashi, Kiyotaka Teraoka ad.), předními sólisty a soubory (Josef Suk, Václav Hudeček, Ivan Ženatý, Jaroslav Svěcený, Bohumil Kotmel, Stamicovo kvarteto, České noneto ad.).
V roce 2009 vystoupil jako sólista s BBC Symphony Orchestra na festivalu BBC Proms 2009 v Royal Albert Hall v Londýně. Od roku 2012 je členem České filharmonie.
 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 250 Kč, 150 Kč KPH

Prodej vstupenek

25.05.2019 ve 13:00 hod. Den rododendronů + Voříškiáda

 

V rámci akce vystoupí od 13:00 brněnské uskupení Adéla Václavová Trio, které vás bude provázet celým dnem. Od 18:00 Komorní skupina Litomyšlského symfonického orchestru

vstup volný

Místo konání: Park Jana Palacha

27.05.2019 Po v 19:00 hod. VELKÝ MÁJOVÝ KONCERT

Kruh přátel hudby 2018 / 2019

 

 

Litomyšlský symfonický orchestr pod taktovkou dirigenta Davida Lukáše
se sólistou Vladislavem Bláhou

W. A. Mozart : Předehra k opeře Figarova svatba
J. Rodrigo : Concierto de Aranjuez

V. Novák: Slovácká suita

Litomyšlský symfonický orchestr, dirigent David Lukáš
Kytara: Doc. Mgr. Vladislav Bláha, ArtD.

 

Litomyšlský symfonický orchestr je amatérské hudební těleso, které má za svou dlouholetou existenci mnohá vystoupení, a to i s významnými profesionálními sólisty.
Od roku 1995 je veškerá činnost souboru organizačně i finančně podporována a řízena Nadačním fondem Litomyšlského symfonického orchestru.
Koncertní činnost Litomyšlského symfonického orchestru se zpravidla skládá z velkých jarních symfonických koncertů v Litomyšli, ve Svitavách a Vysokém Mýtě, dále z komorních koncertů konaných při různých příležitostech v městech a obcích našeho regionu a vánočních koncertů se sbory v chrámech a kulturních zařízeních regionu. Orchestr má ve své bohaté historii i mnohá vystoupení ve městech a obcích mimo Pardubický kraj a také několik zahraničních zájezdů.
V současné době je uměleckým vedoucím a dirigentem David Lukáš z Vysokého Mýta.

http://www.nflso.cz/

 

Vladislav Bláha je výjimečný český kytarista. Vyučuje hru na kytaru na JAMU v Brně, kde je docentem, a na Konzervatoři Brno. Je předsedou České kytarové společnosti, ředitelem Mezinárodního kytarového festivalu BRNO a Mezinárodní kytarové soutěže GUITARTALENT. Často bývá členem mezinárodních porot, vede mistrovské kursy a je vedoucím vzdělávacího programu pro pedagogy ZUŠ.
Absolvoval studium na Konzervatoři Brno u Arnošta Sádlíka, poté na vysoké škole Musikhochschule F. Liszt, Weimar, Německo u Prof. Rollanda Zimmera a doktorantské studium na VŠMU v Bratislavě, v roce 2009 habilitoval na docenta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Své umění zdokonalil v mistrovských kursech u předních světových pedagogů a interpretů Costase Cotsiolise a Abela Carlevara a na základě stipendia The British Council u Gordona Crosskey (Royal Northern College of Music, Manchester) a u Johna W. Duarte (Londýn) v Anglii. Po koncertě ve městě Dallas, Texas v USA byl v roce 1996 jmenován jeho Čestným občanem. V únoru 2007 byl anglickým prestižním časopisem Music Opinion v recenzi na koncert v Londýně označen za jednoho z nejlepších českých kytaristů. V roce 2012 vyšlo 1. vydání jeho knihy Dějiny kytary s přihlédnutím k literatuře nástroje, ed. JAMU v Brně (4. edice této knihy v roce 2018). V listopadu 2014 se stal jediným českým kytaristou, který s recitálem koncertoval v Carnegie Hall v New Yorku.
Úspěchy v soutěžích: Je vítězem čtyř mezinárodních kytarových soutěží ve Volos v Řecku, v Markneukirchen v Německu, v Esztergomu v Maďarsku a v Kutné Hoře a nositelem bronzové medaile z finále soutěže Radio France v Paříži.
Koncertuje sólově a jako sólista s orchestrem v předních koncertních sálech ve významných městech jako jsou např. Carnegie Hall, New York, Londýn /celkem 10 x, mj. i v Royal Festival Hall /, Tokio, Řím, Paříž, Berlín, Jakarta, Havana, Lima, Caracas, Los Angeles, Chicago, Miami, Dallas, Vídeň, Zurich, Brussel, Moskva, Valencie, Saigon, Hanoi, – celkem v 45 zemích Evropy, Asie, Latinské Ameriky a v USA (dvanáct turné). Odborné kritiky v tisku oceňují jeho bohatství hudebního výrazu, vynikající virtuositu, brilantnost a čistotu hry. Bláhův repertoár obsahuje významné kytarové skladby všech epoch včetně koncertů pro kytaru a orchestr A.Vivaldiho, K.Kohouta, F.Carulliho, M.M.Ponceho, J.Rodriga a Bláhovi věnovanému koncertu A.Tučapského. 27 skladatelů 16 zemí bylo uměním Vladislava Bláhy inspirováno k nové tvorbě a věnovalo mu své skladby (např. J.W.Duarte, J. Morel, J.Cardosso, N.Koshkin, F.Kleynjans, M.Tesař, A.Tučapský, M.Štědroň ad). Vede edice kytarových not v Německu a v USA.

http://www.vlblaha.cz/

 

Předprodej vstupenek od 15. dubna v recepci Fabriky a on-line na http://www.kultura-svitavy.cz/

 

 

 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 250 Kč, 150 Kč KPH

Prodej vstupenek

31.05.2019 Pá ve 20:00 hod. Karel Plíhal

 

 

Na koncertě tohoto ojedinělého hudebníka, textaře a poety posluchače čeká jemná a hravá poetika, komorní atmosféra a to vše ve formě inteligentně humorných, často vyzrále sebeironických textů nebo krátkých veršovánek uvozujících či doplňujících jednotlivé písničky. A zároveň famózní kytarové umění.

Nevhodné pro děti do 12-ti let!!!

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 250 Kč v předprodeji , 300 Kč na místě

Prodej vstupenek

Výstavy SKS, květen 2019

01.05.-31.05.2019 Výstavy

 

Od 1. 5. 2019 budou všechny výstavní prostory (spolu s MMG a několika dalšími)
věnovány fotografiím z 39. ročníku  Národní soutěže a výstavy amatérské fotografie.

Místo konání: Fabrika Svitavy - foyer, 2.podlaží, 3. podlaží,Areál Kina Vesmír,Divadlo Trám

Novinky e-mailem

Pokud máte zájem o zasílání emailem pořadů Střediska kulturních služeb a programu svitavských kin vždy v předstihu na další měsíc, zaregistrujte se pomocí Vašeho e-mailu.

Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací