Ozvěny svitavské Porty

Letošní Oblastní kolo máme za sebou a abychom tu naši Portu trochu provětrali, vyrazíme se třemi účastníky do parku Jana Palacha. Nedělní odpoledne vám zpestří David Kourek, Sešup a Zkusmeto.

Jako první se vám představí písničkář David Kourek (Bílovice nad Svitavou).
15:00

Po dvacetileté pauze od časů dospívání jsem nečekaně a neplánovaně začal psát nějaké písničky. Pomaličku jich přibývalo a začaly mi dělat radost. Nějaké pochvalné ohlasy zazněly i z nejbližšího okolí. Ač jsem nikdy nechtěl hrát a zpívat sám, jako písničkář, řekl jsem si, že nakonec bude nejlepší, touto provozně lehčí cestou zjistit, zda mají šanci někoho zaujmout. A můžu říct, že po ní kráčím s velkým objevitelským nadšením.

 

Davida Kourka vystřídá znojemské duo Sešup
15:50

Historie hudebního projektu s názvem Sešup se začíná psát na podzim roku 2011. Skupina původně obklopila sólového písničkáře Pepu Barneta, jehož repertoár se skládá výhradně z autorských písní (autorem hudby i textů je Pepa Barnet). Velkým impulzem pro toto hudební těleso byla získaná divácká PORTA na Vysočině v roce 2012 a následně i v roce 2013. V témže roce postup i do celostátního semifinále Porty v Řevnicích. V roce 2015 získání “Zlaté porty” a účast v celonárodním finále, kde skupina obsadila krásnou pátou příčku. Muzika působí velmi vzdušným dojmem, přitom energicky, impulzivně a zároveň jemně... Najdete v ní stopy různých hudebních stylů. V současné době se projekt přesunul spíše směrem k folku. Z hudebních aranží vypadly některé nástroje a pracuje se na nových skladbách a vícehlasech. Došlo i na personální změny a muzika se celkově uklidnila. Nyní pevné jádro tvoří minimální počet muzikantů ovládajících maximální počet nástrojů. I když se jedná spíše o mini Sešup, neznamená to, že by jim chyběla energie, chuť a radost.

 

Jako poslední se vám představí vítězná kapela letošního oblastního kola Porty ve Svitavách - Zkusmeto (Kuřim)
16:45

Jsme mladá kuřimská kapela, která vás zaujme pořádnou porcí folkové hudby. Na pódiu podáváme šťavnaté texty okořeněné vtipem a do křupava propečené melodie. Nebojíme se ani ostrých rytmů, a i když jsme každý z jiného těsta, přesvědčíme vás, že i vy si přijdete na svou chuť! Naše úspěchy: Hlavní cena poroty, cena diváckého hlasování a cena Českého rozhlasu Olomouc na Mohelnickém Folkfestu 2021 • 2. místo na celostátní folkové soutěži Porta 2021 • 2. místo na mezinárodní folkové soutěži Interporta 2021 v rámci kategorie Junior song za píseň Novinky a cena Českého rozhlasu Sever • 1. místo na celostátní folkové soutěži Folkytonk a ocenění za autorskou tvorbu 2021, 2019 • 1. místo a cena diváckého hlasování na soutěži Slatinická struna a paleta 2020 • 2. místo v republikovém finále Dětské porty 2019 • 1. místo a divácké ocenění na celostátní soutěžní přehlídce Olešnický kvítek 2019, 2018, 2017 • 1. místo na Brněnské umělecké soutěži To je talent 2018 • 2. místo a divácké ocenění v celostátní soutěži Brána 2018 Největším úspěchem je pro nás to, že si naše hudba našla posluchače a my tak máme možnost předávat radost, kterou z ní máme.

 

Vstupné zdarma

Začátek Místo konání Cena
10.07.2022 15:00 Venkovní akce
Plné vstupné: Kč Zlevněné vstupné: Kč