Svatováclavský vinný košt

Tradiční oslavy dobrého vína s dobrou muzikou na náměstí Míru | horní část

14:10, 14:55
Cimbálová muzika Harafica
www.harafica.eu
Harafica je osmičlenná cimbálová muzika působící v okolí Uherského Hradiště, která je složena
z mladých nadšených muzikantů. Repertoár muziky vychází z lidové hudby Moravského Slovácka
a některých folklórních regionů slovenských.
 

16:40
4TRIX
www.bandzone.cz/4trix
Kapela hrající směs žánru reggae,funky,latino.
 

18:20
Trdlo
www.trdlo.info
Folk-folklórní skupina Trdlo vznikla v roce 1982 z pardubických muzikantů, kteří se rozhodli hrát lidovou hudbu jinak, než klasické folklórní soubory. Během své existence si kapela vytvořila osobitý a pro ni typický styl aranžování lidových písní s převažujícími prvky folku, ale i jazzu a vážné hudby. Inspiraci čerpá v méně hraných českých, moravských, slovenských a židovských písničkách, včetně vánočních koled.
 

20:00

Hradišťan & Jiří Pavlica
www.hradistan.cz
Hradišťan & Jiří Pavlica je ojedinělé hudební seskupení s vysokou uměleckou i interpretační úrovní, nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem, jehož silným inspiračním zdrojem byla zejména v počátcích jeho existence  lidová tradice.
 

22:10
Ondřej Fencl & Hromosvod
www.hromosvod.com
Autorská tvorba jedenačtyřicetiletého Ondřeje Fencla, kterého znáte též od 5P Luboše Pospíšila, z nedávné sestavy Marsyas, ze Schodiště nebo z tria s Vladimírem Mertou a Janem Hrubým. Oproti původnímu folk-rocku hraje nyní Hromosvod barevněji, více pro písničku, méně na odiv. Zpěváka, klávesistu a kytaristu Fencla doprovází elitní čeští sidemani - na elektrickou kytaru Vojtěch Jindra (m.j. Bran), housle Hana K. Vyšínská (m.j. Inflagranti), baskytaru Jaryn Janek (m.j. K. Střihavka, Krucipüsk) a bubenický matador Tomáš Marek (Lucie, Kollerband). Neufňukané texty plné vnitřních rýmů a nevšedních obratů, uvěřitelný zpěv, virtuózní housle, knopflerovská kytara a nekompromisní rytmika - to je Hromosvod v roce 2022. "Po sedmi letech se vracíme do krajiny lesů, vod a strání, do města, které dalo kdysi název našemu druhému řadovému albu. Playlistu tudíž výjimečně vyzdobíme i písničkou Svitavy z roku 2006," podotýká kapelník Ondřej Fencl.


 

 

Začátek Místo konání Cena
24.09.2022 14:00 Venkovní akce
Plné vstupné: Kč Zlevněné vstupné: Kč