Divadlo Drak - Bílý Tesák

Představení přeloženo na podzim 2021

Vážení diváci, neuskutečněná představení Divadelního abonentního cyklu podzim / zima 2020 - 2021 překládáme na podzim tohoto roku.
Jedná se o divadelní hry: VCD Pardubice - Společenstvo vlastníků, Agentura MD - Čarodějky v kuchyni, Divadlo Ungelt - Taneční hodiny, Divadlo DRAK -  Bílý tesák

 

 

Bonusové představení Divadelního abonentního cyklu podzim / zima 2020 – 2021:

Dobrodružný příběh o svobodě viděný vlčíma očima.

Daleko na severu za časů zlaté horečky, v nehostinném místě a v drsné době, vyrůstá ze štěněte v dospělou šelmu Bílý tesák, kříženec psa a vlka. Od přírody má do vínku nadělenou divokost a nespoutanost, osud mu však staví do cesty překážky, které znamenají pro jeho svobodomyslnou povahu těžké zkoušky. Jak v nich obstojí? Podaří se mu neztratit na své cestě sama sebe?
Inscenace na motivy slavného románu Jacka Londona pracuje s principy tzv. live cinema, tedy snímání dění na jevišti kamerou, které je živě přenášeno na plátno. V roce 2018 obdržela Cenu Erik pro nejinspirativnější loutkářskou inscenaci sezony. Tomáš Jarkovský, Antonín Šilar spolu s Jakubem Vašíčkem získali ve stejném roce za její koncept Cenu města Plzně na mezinárodním festivalu Skupova Plzeň a Jakub Vašíček byl za její režii nominován na Cenu divadelních novin. Představiteli Bílého tesáka, Milanu Hajnovi, byla v říjnu 2019 za jeho herecký výkon udělena Cena Thálie.
námět: Jack London / scénář: Tomáš Jarkovský, Jakub Vašíček / režie: Jakub Vašíček / scéna: Antonín Šilar / kostýmy: Tereza Vašíčková / hudba: Daniel Čámský / dramaturgie: Tomáš Jarkovský

Hrají:

Dominik Linka / Luděk Smadiš / Milan Hajn / Milan Žďárský / Jiří Vyšohlíd / Jan Popela

www.draktheatre.cz
Délka představení: 60 minut (bez přestávky)
Vstupné: 400,- Kč

Začátek Místo konání Cena
18.01.2021 19:00 Fabrika Svitavy
Plné vstupné: Kč Zlevněné vstupné: Kč