Divadlo Ungelt - Taneční hodiny

Jak naučit tančit autistického profesora, který nemá rád doteky? Stačí ho poslat k profesionální tanečnici. Co na tom, že má nohu v ortéze a sotva chodí...

 

Romantická komedie o sblížení dvou samotářů, jejichž silná vůle možná překoná i nepřekonatelné.
„Dramatik Mark St. Germain ve své dramedii Taneční hodiny dokonale rozvíjí tradici americké romantické komedie. Dává zde dohromady dva odlišné životní outsidery a s velkým pochopením a zároveň nadhledem sleduje jejich neobratné pokusy porozumět si. Skvělá autorova práce se žánrem, kdy velké lidské příběhy jsou vyprávěny s velkým smyslem pro humor, předurčila tuto hru pro naše jeviště." (Pavel Ondruch)
"Vždycky se snažím uchopit postavu skrze její myšlení. Aspergerův syndrom je v tomhle velká výzva. Autismus není nemoc. Ti lidé mají jiné myšlení, a protože jich je méně než neurotypiků, vypadá to, že jsou divní. Pro ně je ale zase divné naše myšlení." (Miroslav Táborský)
„Je to příběh o komunikaci, blízkosti a schopnosti přecházet svůj vlastní stín.“ (Petra Nesvačilová)
O autorovi: Mark St. Germain (1954) je přední americký dramatik své generace, který se proslavil hrami na základě historických postav – především Posledním sezením u Doktora Freuda nebo také hrou o Einsteinově dceři Relativita. Hra Taneční hodiny z jeho tradiční tvorby na základě známých historických událostí vybočuje a navazuje na nejlepší anglosaskou tradici romantických komedií a lehkonohých komedií s tématem ve stylu Neila Simona.
autor: Mark St. Germain / překlad: Pavel Dominik / režie: Pavel Ondruch / scéna: Pavel Ondruch /
kostýmy: Alena Schäferová

Hrají:

Senga Quinnová: Petra Nesvačilová / Ever Montgomery: Miroslav Táborský

www.divadloungelt.cz
Délka představení: 110 minut (včetně přestávky)
Vstupné: 400,- Kč

Začátek Místo konání Cena
04.10.2021 19:00 Fabrika Svitavy
Plné vstupné: 400 Kč Zlevněné vstupné: 0 Kč