Helena Petráková • On-line koncert z Fabriky (ZRUŠENO)

Nedělní dudácký koncert musíme zrušit. Určitě v budoucnu vymyslíme náhradní termín nebo třeba živé vystoupení.

Helena Petráková (Radošovice)

Na výuku hry na dudy jsem se jako malá přihlásila „omylem“, když jsem neporozuměla žertu svých rodičů. Původní nechuť pro tradiční strakonický nástroj vystřídala radost ze hry a stala se ze mě hrdá dudačka. V 15 letech jsem se přidala k alternativní (rockové) skupině MaMuMa a vytáhla nástroj před zcela nové publikum – pankáče
ve Volyni. Vesele pogovali a tak jsem tuto novou dimenzi hraní
na dudy v kapele pěstovala nadále. Jako předkapela jsme hráli párkrát naší oblíbené Mňáze, občas jsem si jako host békla např.
s Démophobií. Mimo účinkování v MaMuMě se v současnosti občas nechám zlákat k nějakému sólo vystoupení v baru, domově seniorů nebo na svatbě. Nejraději mám ale komorní koncerty v kruhu vodáckých přátel, za zmínku stojí již tradiční jarní stodola u našeho kamaráda na Šumavě.

 

Nikdo není tak bohatý, aby si za peníze koupil zdraví. Dá se ale přispět na rehabilitace a kvalitní pomůcky pro ty, kteří je potřebují. Já se tento koncert rozhodla hrát pro Vítečka, syna mého kamaráda, který se narodil s Downovým syndromem. Vaše dobrovolné vstupné tedy půjde na pomoc právě Vítečkovi a jeho rodině. Více si o jejich příběhu můžete přečíst zde https://www.neco-navic.cz/ Číslo Vítkova transparentního účtu je 2001739228/2010 (Fio banka). Všem z celého srdce děkuji.

Link na stream: https://www.youtube.com/watch?v=YyoHh93Jjrc

#adventsvitavyonline2020

Začátek Místo konání Cena
29.11.2020 15:00 Fabrika Svitavy
Plné vstupné: Kč Zlevněné vstupné: Kč