LENKA SLABÁ & TRIOLLA + PĚTNÍK

Podzimní folkový dvojkoncert v klubu Tyjátr

 

LENKA SLABÁ je jihlavská rodačka, která přichází na svitavské jeviště dlouhou životní cestou. Z jejího prvního působení v rodné zemi (od začátku 80. let) připomeňme aspoň její nevýznamnější angažmá: jihlavské Střepy, Nezmaři, Spirituál kvintet a Lenka Slabá & Přátelé. Poslední ze jmenovaných kapel rozpustila v r. 1997 a odešla za hlasem srdce, do Kanady, za svým současným manželem Ádou Vostrým.

V Kanadě zpívala po boku českého emigranta 80. let, Jaromíra Mayera a legendy české hudební scény, swingového skladatele a pianisty Jiřího Traxlera, který Československo opustil po komunistickém puči v r. 1948, a řady dalších. Vedle toho i „pracovala rukama“ a spolu s Ádou připravila v Britské Kolumbii jedenáct ročníků festivalu Trampská kytara.

Do České republiky se vrátila v r. 2017 a společně s manželem Ádou Vostrým, který jí byl hudebním partnerem i v Kanadě, založili doprovodnou kapelu, která několikrát pozměnila název i složení.  A v r. 2019 s ní Lenka nahrála album Moje návraty jsou psané v notách, které bude při koncertu k mání… Lenčina současná doprovodná kapela nese název Triolla a tvoří ji Áda Vostrý – kapelník, kytara, zpěv, autor části repertoáru, před emigrací člen chebské kapely Rychtáři atd., v Kanadě působil v řadě dalších, Lubomír Stranďa Stráník – ostřílený kytarista a zpěvák z Krušných hor, jehož jméno je spjato především s již zaniklou formací Stráníci, Zdeněk Švára Schwager – zkušený kontrabasista známý především ze skupiny Křupani Honzy Bicana, zkušený rozhlasák z Českých Budějovic.

www.lenkaslaba.cz

 

PĚTNÍK

Acapellové uskupení Pětník prošlo od svého založení v r. 1999 řadou personálních i repertoárových změn, které dokázaly na více jak deset let snížit její názvem proklamovaný počet na čtveřici. V současné době je jich, od léta 2020, znovu pět a tvoří ji tito pěvci:

Honza Hučín – baryton, zakladatel a kapelník, autor vokálních aranží písní, někdy i jejich autor

Jana Soukupová – Perníková – soprán

Alena Čápová – alt

Standa Kneifl – tenor

Michal Tvrdý – bas

Repertoár skupiny tvoří písně tuzemských i zahraničních autorů, ale i autorská tvorba. Na začátku to byly především spirituály, leč časem se skupina propracovala k širšímu záběru hudební tvorby mnoha žánrů, mnohdy mnohem složitější, než počáteční repertoár. Během svého vývoje získal Pětník ocenění na Portě v Řevnicích (interpretační) i v Ústí nad Labem (divácké) a je i držitelem Krtka z legendárního festivalu Zahrada. 

Skupina nahrála a vydala během let tři CD, poslední, které si při koncertě budete moci pořídit, v roce 2019.

www.petnik.cz

 

Vstupné: 200,- Kč v předprodeji (SMSticket) a KC Fabrika | 250,- Kč na místě, v den konání koncertu (pokladna Kina Vesmír)

Vstupenky v síti SMS Ticket nebo v recepci KC Fabrika.

Změna programu vyhrazena

 

Začátek Místo konání Cena
21.10.2021 19:00 Klub Tyjátr
Plné vstupné: 250 Kč Zlevněné vstupné: Kč