Petr Rímský a kapela

Struny v podloubí aneb letní koncerty na náměstí. Podloubí Nadačního domu Josefa Plívy
V rámci programu letních koncertů na náměstí "Struny v podloubí" vystoupí:
PETR RÍMSKÝ A KAPELA
Petr Rímský je svérázný písničkář, v jehož projevu se kromě folku mísí zejména prvky šansonu, jazzu a blues. Vynikající a nápaditý kytarista s jedinečným hráčským projevem. Petrův hluboký a podmanivý hlas je nezaměnitelný (snad pouze s hlasem jeho bratra herce Pavla Rímského známého z dabingu, rozhlasu, nebo z Vinohradského či dalších divadel).
Petr Rímský je galantní k dívkám a ženám, věčný rebel proti všem lumpům - politickým zvláště, skvělý řidič a zdatný uživatel výpočetní techniky, kuchař s fantazií, tragéd i srandista.
Petr Rímský spolupracoval či spoluúčinkoval s řadou významných českých osobností jakými jsou např. Věra Martinová, Janek Ledecký, Karel Kryl, Karel Plíhal, Jaromír Nohavica, Jiří Vondráček, Petr Kocman, Petr Bendl a další. Věnuje se i spolupráci s mladšími kolegy. V posledních letech to byl zejména o generaci mladší písničkář a žák Petrovy školy Zdeněk Hamřík, se kterým občas společně koncertují i lektorují na muzikantských školách. Nebo jej Honza Žamboch vyzval, aby se stejně jako Karel Markytán (AG Flek) a František Segrado podílel na vzniku alba skupiny Žamboši.
Petrovi také konečně vyšlo autorské album „Zákon o zachování lásky“, na kterém mimo jiných skvělých hudebníků účinkuje i Petrův syn Štěpán Rímský hrající na fagot a kontrafagot.
Vstupné zdarma
Koncert se koná v podloubí Nadačního domu Josefa Plívy a to za každého počasí.
 
Autorem fotografie je Toníno Volf. 
Začátek Místo konání Cena
09.08.2022 19:00 Venkovní akce
Plné vstupné: Kč Zlevněné vstupné: Kč