SVITAVERNA - Zahájení kulturního léta s festivalem dobrého jídla a pití

Park Jana Palacha

MENU 1 / ochutnávky

Krevetové šátečky, jarní závitky, sushi, zelené kari, kapverdská polévka, vegeburger, vegetortilla, tacos,
minipizza, bagetky, guláš, kapří hranolky, Pho Bo, Bun Thai, raw strava, hmyzí kuchyně, česká klasika,
saláty, utopenci, zmrzlina, zákusky, trdelník, čaje, zázvorové pivo, cuppingy, domácí limonády a další

 

MENU 2 / dobroty

Dětské vaření a herní zóna

 

MENU 3 / Chuťovky

12:00 / velké pódium
zahájení Svitaverny

12:15 / malé pódium
Eliška Kotlínová a kapela (1. set)

Eliška Kotlínová pochází, žije a studuje ve Vodňanech.
Zpívá a hraje na ukulele, kytaru a klavír. V současné době vystupuje převážně s autorskou tvorbou za doprovodu kapely. V červnu 2018 vydala debutové CD "Tak to zní", jehož kmotrem se stal pan režisér Zdeněk Troška. Eliška má za sebou řadu hudebních úspěchů.
K těm největším patří 1. místo v celorepublikovém finále soutěže Folky Tonk v letech 2017
a 2018 a vítězství Divácké Porty 2019 na celorepublikovém kole v Řevnicích. Jde si svojí vlastní multižánrovou cestou, zpívá a hraje, co ji baví.
www.eliskakotlinova.cz
 

13:00 / velké pódium
Michal Chovanec a Ondřej Klíč - Cvičenci za čárou

Břeťa a Čeněk se snaží zacvičit tu nejlepší sestavu, ale čím víc se snaží, tím hůř jim to jde. Neuvěřitelně vtipná klaunérie v podání profesionálních klaunů, která spolehlivě rozesměje malé i velké. V autorské režii účinkují Michal Chovanec a Ondřej Klíč. Představení vhodné pro děti od 2 let.
Po představení následuje, od 13:50  workshop, ve kterém si děti vyzkouší klaunské dovednosti (délka 30 minut).
 

15:00 / velké pódium
Loutky bez hranic – Tři medvědi a drzá Máša

Medvědi šli na med, takže chaloupka je prázdná, Mášenka se v lese nudí, a tak vleze dovnitř oknem, jak to bude dál? Hrají: Dora Bouzková, alternace Jiřina Vacková. Představení je vhodné pro děti od 3 let.
Po představení následuje od 15:50 výtvarná dílna: medvědí chaloupka (délka cca 30-40min).
www.lbh.cz
 

16:40 / malé pódium
Eliška Kotlínová a kapela
 (2. set)
 

18:00 / malé pódium
Kuchařská show Karolíny Kamberské

Karolína Kamberská je česká písničkářka a autorka kuchařských knih. Spolu se svou sestrou Lucií Steinhauserovu tvořila folkové duo Sestry Steinovy, kde byla autorkou repertoáru. Poté vystupovala samostatně a vydala dvě sólová alba.
Na TV Prima vtahovala diváky do tajů rodinného vaření v pěti sériích svého pořadu Karolína, domácí kuchařka. Karolína vydala i čtyři kuchařské knihy, z nichž každá se stala bestsellerem - Karolína, domácí kuchařka, Štěstí z kuchyně, Jídlo jako vášeň a Každý den je svátek. K vaření se přitom Karolína dostala od novinařiny. Po studiu politologie pár let psala o politice, ale postupně zjistila, že gastronomie ji baví mnohem víc. Témata jejích článků se proto postupně přikláněla více a více k jídlu. Začala působit jako food redaktorka v časopisu Marianne, dlouho sbírala kuchařské knihy – a dnes jich má doma už něco přes dvě stě. Ráda v nich hledá inspiraci, baví ji posouvat se dál i ve vzdělání.
 

19:00 / velké pódium
DominiKa & band

Zpěvačka DominiKa se svou kapelou je již stálicí na české hudební scéně. DominiKa zpívá od 4 let, vystudovala konzervatoř v Praze, obor klasický zpěv, nyní se věnuje převážně populární, jazzové hudbě a funky. S kapelami zpívá už řadu let, nyní hraje také svoje autorské písně se svým "bandem" mladých muzikantů, kteří hrají profesionálně v mnoha hudebních projektech. DominiKa vystupovala také na turné po Evropě s kapelou Abba Stars. Její písně jsou postaveny na pozitivních textech, pro dobrou náladu, a tím jsou vhodné pro širokou veřejnost a posluchače každého věku.
 

20:45 / velké pódium
Olga Lounová

Olga Lounová je populární česká zpěvačka, skladatelka, herečka, závodnice rally. Po zdárném ukončení studia na Pedagogické fakultě v Liberci získala absolutorium na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. V současné době se Olga věnuje hlavně vystupování s kapelou a herectví v českých muzikálech a televizních seriálech. Mezi její dosud největší hity patří Láska v housce s Xindlem X a autorské skladby K výškám, Brány svaté a Jsem optimista. www.olgalounova.cz
 

22:00 / Letní kino
Mimořádná událost

režie: Jiří Havelka
komedie, Česko, 2022, 102 minut, nevhodné do 12 let

Jak byste se chovali, kdybyste jeli ve vlaku, který nikdo neřídí? Odpověď na tuto otázku hledá Jiří Havelka, režisér a scenárista diváckého hitu Vlastníci, ve svém dalším filmu, komedii Mimořádná událost. „Názvem si nadbíháme, ale samozřejmě doufám, že ano, že to bude pro diváky mimořádný zážitek v mnoha ohledech,“ říká o svém filmu Jiří Havelka.

Titulní mimořádnou událost způsobí strojvedoucí lokálky, který neplánovaně zastaví mezi poli a vystoupí z vlaku, aby vyřešil drobný technický problém. Bohužel zastavil v mírném protisvahu a vlak mu ujede. Samospádem a tam, odkud vyjel. Brblající cestující ocení, že zase jedou, ale záhy si uvědomí, že špatným směrem. Hlasitě protestují a dožadují se informací. Kabina strojvedoucího je zamčená a nikdo se zpoza dveří neozývá. Mezi pasažéry se šíří první náznaky paniky. Kontakt s okolím prostřednictvím mobilních telefonů selhává a nepomáhá ani zoufalý křik z oken. Cestující za pomocí mírného násilí nakonec dveře kabiny strojvůdce otevřou, ale tam si pouze potvrdí nejhorší očekávání - motoráček nikdo neřídí. Velmi nesourodá skupina lidí, kterou na chvíli svedla dohromady jízda vlakem, má teď jeden společný cíl – ve zdraví tuhle cestu přežít. Komedie Mimořádná událost se volně inspirovala skutečným příběhem „splašeného vlaku“, který ujel svému strojvůdci i s cestujícími před pár lety na Českomoravské vrchovině. Jiřímu Havelkovi nešlo o věrnou rekonstrukci případu, ale o další zábavný ponor do světa úplně normálních lidí, kteří se ocitnou v extrémní situaci. Možná byste se divili, kolik toho můžou mít společného vypjatá domovní schůze a vlak, který nikdo neřídí.
Hrají: Jana Plodková, Igor Chmela, Jenovéfa Boková...

Vstupné zdarma

 

 

Začátek Místo konání Cena
04.06.2022 12:00 Venkovní akce
Plné vstupné: Kč Zlevněné vstupné: Kč