SYxtet / On-line koncert z Fabriky

SYxtet...to je jazz, swing i populární hudba, která baví nás i publikum na našich koncertech.

SYxtet, svitavský vokální xtet, byl založen na podzim roku 2012. Jeho členy jsou zpěváci s bohatými předchozími zkušenostmi se sborovým i sólovým zpěvem. Uměleckou vedoucí je Veronika Plívová, o hudební doprovod se starají klavíristka Lenka Fikejzová a cajonista Etienne Van Sas.

SYxtet se zaměřuje na swing, jazz a populární hudbu, ale jeho repertoár zahrnuje také světskou a duchovní hudbu českých i zahraničních autorů pokrývající období od renesance až do současnosti.

SYxtet vystupuje pravidelně na koncertech, festivalech a přehlídkách v České republice i v zahraničí. Za dobu své existence se posluchačům představil na více než šesti desítkách vystoupení ve Svitavách, Praze, Brně a na řadě dalších míst. Přízeň publika i odborníků si SYxtet získal také na festivalech a koncertních turné v Německu, Španělsku a Itálii nebo na mezinárodní soutěži populární sborové hudby Jirkovský písňovar, odkud si na podzim roku 2015 odvezl stříbrný diplom.

​Doposud největším zahraničním projektem SYxtetu byla účast na mezinárodní přehlídce Festival Coral de Medellín v Kolumbii, který se uskutečnil v červenci roku 2016. Svitavský soubor byl na tento prestižní sborový festival vybrán jako jediný evropský zástupce a všechny jeho koncerty se u jihoamerického publika setkaly s velkým ohlasem.

https://jirkazamek.wixsite.com/syxtet

https://www.facebook.com/syxtet

#adventsvitavyonline2020

Začátek Místo konání Cena
19.12.2020 18:00 Fabrika Svitavy
Plné vstupné: 0 Kč Zlevněné vstupné: 0 Kč