Východočeské divadlo Pardubice: Společenstvo vlastníků

Břitce vtipná komedie ze života vlastníků bytových jednotek v jednom domě.

Východočeské divadlo Pardubice
Jiří Havelka: SPOLEČENSTVO VLASTNÍKŮ

Břitce vtipná komedie ze života vlastníků bytových jednotek v jednom domě.

„Tak mám dát do zápisu, že chceme další revizi plynu? – Já mám na to takovou firmičku! – Ale stojí to akorát další peníze. – Tak si uděláme revizi sami. – Jak chcete dělat sám revizi, vy máte osvědčení? – Prostě půjdeme partaj po partaji, zazvoníme, a když to nebouchne, tak je všecko dobrý. – Mě ještě napadlo, já mám taky takovej malej Zverimex. Že bych vám dal do každýho patra kanárka, a když chcípne, víme, že tohle patro už ne…!“

Čtrnáct sousedů na schůzi SVJ řeší nejen katastrofální stav plynových rozvodů v domě, ale také rozpadající se střechu, absenci výtahu, prodej či neprodej vlhkých půdních prostor, prachbídnou úklidovou službu, nálety holubů, mladé rodiny přeplňující popelnice plenkami, byt pronajatý studentům černé pleti, pánské návštěvy u staromládeneckého souseda… Jenže se nemohou dohodnout ani na pořadí důležitosti jednotlivých projednávaných problémů, natož pak nalézt z nich

cestu ven. A přesto se najde někdo, kdo vymyslí pro neuspokojivý stav jejich domu i sousedských vztahů překvapivé „řešení“.

Hra úspěšného autora Jiřího Havelky (*1980), spjatého s divadlem Vosto5, získala roku 2017 Cenu Marka Ravenhilla a byla nominována na Cenu divadelní kritiky jako Hra roku.

režie: Petr Štindl / scéna: Pavel Kodeda / kostýmy: Lucie Halgašová / dramaturgie: Jana Pithartová /
inspice: Aleš Alinče / nápověda: Lucie Hašková

Hrají:

paní Zahrádková: Veronika Malá / pan Zahrádka: Radek Žák / paní Roubíčková: Romana Chvalová /
novomanželka Bernášková: Karolína Šafránková j. h. / novomanžel Bernášek: Ondřej Král j. h. nebo Filip Müller j. h. / pan Kubát: Jiří Kalužný / paní Horvátová: Jindra Janoušková / pan Nitranský: Tomáš Lněnička / pan Švec: Alexandr Postler / paní Procházková: Dagmar Novotná / pan Novák: Martin Mejzlík / pan Sokol: Václav Dušek nebo Michal Przebinda j. h. / paní Sokolová: Ludmila Mecerodová / bratři Čermákovi: Jan Musil, Josef Pejchal / dítě Zahrádkových: Adéla Kostková nebo Adam Kuška nebo Vendelín Výborný (členové Studia LAIK)

www.vcd.cz

Délka představení: 90 minut (bez přestávky)

Vstupné: 400,- Kč

Začátek Místo konání Cena
08.12.2021 19:00 Fabrika Svitavy
Plné vstupné: 400 Kč Zlevněné vstupné: Kč