XIX. večer MAC (Malý abonentní cyklus)

Aristofanés: Jezdci (soubor Reservé, Most) ~ Experiment Ψ (soubor MÁMENÍ, Lužánky – středisko volného času Brno) ~ kapela Toad Planet ~ a něco navíc!

MAC počtvrté v roce 2022

Naposledy se nám podařilo uspořádat 4  večery v jednom kalendářním roce před třemi lety. XII. večer v listopadu 2019 byl na skoro rok poslední, pak už jsme bojovali s protipandemickými restrikcemi.

Letos to bude opět rok, kdy jsme mohli opět každé tři měsíce uskutečnit večer s divadlem a muzikou. Povedlo se nám MAC vytáhnout ven. Program nacházejícího večera brzy zveřejníme na našem Facebooku a Instagramu. Sledovat můžete i web SKS. Viděli jsme, slyšeli jsme a proto zveme k nám do Svitav to nejlepší.

~ Aristofanes: Jezdici (Reservé, Most)

Rci, jak se zoveš.
Trhoslav, že jsem se hubou v trhu slavným stal.
Číši, číši sem!
Ještě číš!
Sem novou číš!
Že jsem moh’ tajně svaté věštby vzít.

 

Překlad: Ferdinand Stiebitz
Režie: Pavel Skála
Scénografie: Pavel Skála a kolektiv

Hrají: Veronika Bíbová/Leona Houdková, Julie Dlasková / Jana Havlová, Anna Dobdová, Pavel Elexa, Barbora Gréeová, Barbora Lecková, Šimon Píro, Matouš Rybák, David Stejskal, Lucie Trilčová

 

~ EXPERIMENT Ψ, (Mámení, Lužánky – středisko volného času Brno, příspěvková organizace)

Kam až lze dojít pro pocit nekonečného štěstí? Je zajímavé si představit, že by člověk dokázal být permanentně šťastný a na světě by ho netrápilo prakticky vůbec nic. Každý z nás si někdy něco takového přál, ne? Minimálně zůstat obklopen láskou a penězi. Mít důvod k rannímu vstávání a naplňovat každý den novým poznáním. Vědět, co jsme to vůbec za lidi. Zní vám něco z toho sympaticky? Možná si potřebujete jen zodpovědět některou z těchto otázek. Možná jen nevíte, jak na to. Možná vás trápí obavy z toho, že to nevyjde

 

Dramaturgická úprava a režie: Monika Jelínková, Petr David
Scénografie a kostýmy: soubor
Hudba: Psí vojáci (výběr Petr David)

Hrají: Thea Votavová, Vendula Zelinková, Alena Neckařová, Lucie Braunerová, Aneta Menoušková, Judita Kišová, Renata Sasková, Sára Plešingerová, Prokop Štěpánek, Vojtěch Rikan, Mikuláš Foret, Vojtěch Škuta, Matěj Vrbík, Vendula Klímová

 

Soubor MÁMENÍ vznikl separátně jako dvě samotné skupiny pod SVČ Lužánky. Po postupné práci na letních soustředěních nakonec ale spojily síly a nyní fungují jako sedmnáctičlenná skupina tvořící primárně abstraktní divadlo. Různorodé osobnosti a přístupy k samotnému divadlu od jednotlivých členů tvoří mnohotvárnou skupinu, která do každého představení dává vlastní punc osobnosti a tvář. EXPERIMENT Ψ je prvním představením mimo letní soustředění, které vzniká v této spolupráci.  

 

~ kapela Toad Planet

Psychedelic... Funk? Rock? Punk? Kdo ví... Nezaškatulkovatelné ostravsko-brněnsko-olomoucké hudební uskupení. Nálože narativní hudby, projekcí, improvizací, roztékání a poletování. Olízni žábu a proleť se s námi. It's pretty self explanatory... Toad Planet.

 

Jan Novák – zpěv
Lukáš Kania – synths, piano
Albert Pazdera – elektrická kytara
Johny Kania – basová kytara
Sába Kašparová – Bicí
Tomáš Mohr – Vizuální projekce

 

 

XIX. večer MAC se uskuteční v sobotu 26. listopadu jako vždy v Trámu a Tyjátru jako vždy od 20:00 jako vždy za 80 Kč pro studenty a za 110 Kč pro ostatní. Těšíme se na Vás.

#MACtým
Marková Denisa, Plíhalová Marcela, Samuelová Barbora, Sleamanová Sarah, Stenzlová Anna a Nárožný Matěj

facebooková událost: https://fb.me/e/2zXpkfKVD

Místa MAC činu: divadlo Trám a Alternativní klub Tyjátr

Začátek Místo konání Cena
26.11.2022 20:00 Divadlo Trám
Plné vstupné: 110 Kč Zlevněné vstupné: 80 Kč